The classic Pyramid KAL01 design, paired with three bold contrasting shades from the Van Gogh collection, creates a truly unique floor. Lay it as a rug-effect with matching full planks to highlight or zone furniture, or use it throughout the space for a more dramatic look.
| Specification | Details |
|---|---|
| Format | Gluedown |
| Design Options | Available |
| Room Suitability | Lounge, dining room, hallway, kitchen, bedrooms, bathrooms |
| Colour | Multicolour |
| Size | 0mm × 0mm |
| Wear Layer | 0.55mm |
| Thickness | 3.0mm |
| Bevelled Edge | No |
| Look | Other |
| Box Coverage | 2.81m² |









Reviews
There are no reviews yet.