Glacier Oak SM RL21 gives the classic look of French oak with modern glacial grey shades you don’t usually see. Soft touches of pink and beige add warmth, letting you match pastel décor or stand out against darker furniture and accessories.
| Product Detail | Information |
|---|---|
| Format | Gluedown |
| Room Suitability | Lounge, Dining Room, Hallway, Kitchen, Bedrooms, Bathrooms |
| Colour | Grey |
| Size | 457 mm × 76 mm |
| Wear Layer | 0.7 mm |
| Thickness | 3.0 mm |
| Bevelled Edge | Standard |
| Look | Oak |
| Box Coverage | 3.345 m² |
| Shipping | Free Shipping |
| Returns | Free Returns |









Reviews
There are no reviews yet.