Paired with the classic monotone shades of Fiore, Corris, and Canberra, the Cubix KAL03 design creates a stunning three-dimensional look for modern interiors. Combine it with clean lines and minimal styling to achieve a truly striking space.
| Specification | Details |
|---|---|
| Format | Gluedown |
| Design Options | Available |
| Room Suitability | Lounge, dining room, hallway, kitchen, bedrooms, bathrooms |
| Colour | Grey |
| Size | 0mm × 0mm |
| Wear Layer | 0.7mm |
| Thickness | 3.0mm |
| Bevelled Edge | No |
| Look | Other |
| Box Coverage | 2.46m² |







Reviews
There are no reviews yet.