Bellota Oak RL27, our designers highlighted its natural grain with a special light scraping and brushing, giving the wood a unique, textured look.
| Product Detail | Information |
|---|---|
| Room Suitability | Lounge, Dining Room, Hallway, Kitchen, Bedrooms, Bathrooms |
| Colour | Grey |
| Size | 1422 mm × 228 mm |
| Wear Layer | 0.7 mm |
| Thickness | 3.0 mm |
| Bevelled Edge | Standard |
| Look | Oak |
| Box Coverage | 3.252 m² |
| Shipping | Free Shipping |
| Returns | Free Returns |









Reviews
There are no reviews yet.